“Rend van”

Johannes Kepler 1619-ben megerősítette Platón a „szférák harmóniájának” gondolatát, vagyis azt, hogy láthatatlan szimbólumok vannak az égboltra írva, melyek megtestesítik a naprendszerünkben rejlő titokzatos rendet. A három alap motívum a kör, a négyzet és a háromszög, melyek kombinációja a tudományos gondolkodásban egy általánosan érvényes és ésszerűen leírható kozmikus rend gondolatával, vallási értelemben pedig valamilyen kreatív erőkkel kapcsolódik össze.

A bolygók saját tengelyük és az egymáshoz képest leírt pályájuk alapján ezen alapmotívumok felhasználásával különböző formákat hoznak létre, pl. a csillagokat.

Míg a pentagram a Vénusznak a Föld körül megtett pályájához kapcsolható, addig a hexagram, a hatágú csillag a Jupiter és az Uránusz mozgásához kapcsolható 166.4 éves időszakot lefedve, valamint Vénusz- központú szemléletből a Föld- Plútó együttállásokhoz 702.8 éves időszak összefüggésében.

A Szaturnusz északi pólusa körül egy 25 ezer kilométer széles, szabályos hatszög alakú légköri képződmény helyezkedik el, amelyet még az 1980-as években fedeztek fel. A Szaturnusz hatszöge együtt forog a bolygóval. Kialakulására nincsen pontos magyarázat.

NASA 2003

A Földről tekintve az égre ebből a szempontból a hatágú csillag a makrokozmosznak, míg ötágú „kis testvére” a mikrokozmosznak tekinthető.

A hexagram lefelé álló háromszöge az anyagi világot, a felfelé álló pedig a szellemi, spirituális világot jelképezi. Összekapcsolódásuk, egymásba hatolásuk a kettő egységét fejezi ki.

A lefelé álló háromszög az őselemek közül a földet és a vizet, a felfelé álló pedig a levegőt és a tüzet, egyesülésük pedig magát a teremtett világot szimbolizálja. A fent és a lent harmonikusan illeszkedik egymásba, akárcsak a sötétség és a fény, hiszen mindkettőre szükség van a materiális létezésben.

A rovaroknak hat lábuk van, sok kristály is ilyen formát ölt, a hópehely is hatágú. A természetben hatszöggel találkozunk a méheknél a lép építésekor, ez a forma teszi lehetővé az adott térhez viszonyítva az „építőanyag „optimális felhasználását.

A csillag 12 oldallal rendelkezik, mely szám felbontható a 3 és 4 szorzatára, vagyis az idő- múlt, jelen, jövő- és a tér- előre, hátra, jobbra, balra – szorzatára, mely alkotja a világunkat, és a 2X6- ra, vagyis a tér és az idő két dimenzióban hat. Ebből a szempontból a hexagram a formát nyert világ szimbóluma.

Dávid pajzsa- Salamon pecsétje”

A hexagram, mint szimbólum egyik legismertebb megjelenése a zsidó néphez köthető.

A Dávid csillagnak nevezett hatágú csillag, a legenda szerint Dávid király/ kr.e 1040-kr.e 970/hadseregének pajzsát díszítette. A régészeti leletek alapján azonban inkább fiához, Salamonhoz / kr.e 970-kr.e 932/ köthető, akinek pecsétjén látható a két egyenlő oldalú háromszögből összetevődő hatágú csillag. / Érdekesség, hogy a szimbólum Európában először Mátyás király és Beatrix 1476-ban tartott esküvőjén jelent meg, ahol az ünneplő zsidó csoport zászlaját díszítette./

A hit szerint Salamon pecsétje mindenkinek szerencsét hoz. Segít felismerni a helyes megoldást.

Más megközelítés szerint viszont Salamon király démoni erők megigézésére használta a szimbólumot, mellyel uralkodott a természet erőin.

Innen eredhet, hogy amulettként is használták a démoni erők elleni védelemre.

Számos rendszerre igaz, hogy a védelmet ugyanaz a szimbólum biztosítja, mint ami előidézi. / Ez a duplikálás, melyről, ha többet szeretnél tudni figyeld a műhelyeinket ?/

salamon pecsétje

Ugyanakkor a hexagram jóval korábbi megjelenését is ismerjük. Több vallás is magáénak tartja, egy ősi szimbólum, amelyet sok civilizációban használnak, pl. a budhizmusban, hinduizmusban…., ahol ez a csillag a…

…”Shatkona”- az emelt tudatosság jelképe

Isteni jelképnek tekintik, mely magában foglalja a tüzet és a vizet, a férfit és a nőt, az apát és az anyát. Együttesen mindezek unióját, valamint a szívcsakrát.

A felfelé mutató csúcsa a fallosz, a lefelé mutató pedig a vulva, a kehely, minek kapcsán a szexualitás szimbólumaként is használják.

Az „eredet”, az élet kialakulása fogalmakkal társítják.

A Védákban már több, mint 3000 éve hivatkoznak erre a szimbólumra Shatkona megnevezéssel, mely Sanat Kumara isten szimbóluma volt, akinek a szent száma a hat.

A hexagram ezen tanítások szerint megtartja a szellem vagy az Isten energiáját, az emelt tudatosság jelképe.

Anahata – a szívcsakra

anahata

Ez a szimbólum jelenik meg a tizenkét szirmú Anahata vagy szívcsakrában is.

Az ember negyedik csakrája, a szívcsakra kiemelt fontosságú, hiszen ez a közvetítő az “alsó ember” (az egyes, kettes és hármas csakraszintek) és a “felső ember” (az ötös, hatos és hetes csakrák szintje) között. Ahogyan az ember makrokozmikusan az ég és a föld közötti híd szerepét tölti be, úgy a szívcsakra mikrokozmikus közvetítő a lent és fent között.

A hatágú csillag a fizikai világ kapcsolata az isteni elemekhez, időtlen geometriai kód, mely a DNS molekula építőköve is, valamint magáé a Galaxisé, amelyben a Föld lakik.

V. Kati